Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky Lietavská LúčkaHľadať
 
 

Obec Lietavská Lúčka

Seniori, pozor - nestaňte sa obeťou zlodejov a podvodníkovVytlačiť
 

Policajný zbor eviduje neustále prípady podvodov páchaných na senioroch, kedy podvodníci pod vymslenými legendami s rôznymi emotívnymi príbehmi, kontaktujú seniorov na ich pevné linky alebo mobily. Podvodníci sa vydávajú za ich príbuzných alebo známych a súrne žiadajú požičať peniaze na rôzne účely.

V ostatnom období podvodníci volajú aj v neskorých noočných hodinách alebo skorých ranných hodinách a predstavujú sa ako lekári alebo zdravotné setry. Seniorom oznámia, že ich príbuzný spôsobil dopravnenú nehodu, leží v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode oodhryzol jazyk a súrne potrebuje peniaze na vyplatenie škody, ošetrenie a neoznámenie prípadu polícii. Seniorov dôrazne žiadajú, aby nikoho nekontaktovali, s nikým túto záležitosť nepreberali, lebo ich príbuzný bude mať z toho problémy a môže ísť do väzenia, pretože šoféroval pod vplyvom alkoholu a pri nehode ťažko zranil dieťa alebo tehotnú ženu. Páchatalia úmyselne volajú niekoľkoktrát za sebou, aby znemožnili seniorovi preveriť u svojich príbuzných skutočnosti, ktoré uvádzajú pri telefonickej komunikácii.

Žiadame príbzných seniorov, aby upozornili svojich blízkych na uvedené podvody páchané na našich starších spoluobčanov.

rady


 
 

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

Počasie

webygroup
ÚvodÚvodná stránka