Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky Lietavská LúčkaHľadať
 
 

Prednášky pre verejnosť

Realizácia prednášok pre verejnosť a pre žiakov Základnej školy o domácom kompostovaní

V dňoch 3., 4., 10., 11., 17. a 23. júna 2015 prebiehali v miestnom Dome kultúry Lietavská Lúčka prednášky pre verejnosť. Boli určené pre zástupcov domácností z rodinných domov, ako i z bytových domov. Prednášajúcim bol Branislav Moňok, podpredseda Občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Účastníci prednášok sa dozvedeli o tom, ako správne kompostovať v kompostéroch a vyrobiť si tak rýchlo kvalitný kompost. Mali si možnosť odniesť i letáky o využití kompostu a o tom, prečo je zakázané a škodlivé spaľovať odpad. Priamo na prednáškach obyvatelia podpísali Dohody o poskytovaní a následne im bol doručený do domácnosti kvalitný kompostér. Ku každému kompostéru dostali obyvatelia informačnú brožúrku o tom, ako kompostovať v kompostéri. Na prednáškach prebiehali zaujímavé diskusie, i po ukončení prednášok a spoločne sme sa i zasmiali.

Dňa 23. júna 2015 prebiehali prednášky o odpadoch a domácom kompostovaní i pre žiakov Základnej školy v Lietavskej Lúčky. Prednášať prišiel opäť Branislav Moňok. Deti sa dozvedeli nielen o domácom kompostovaní, ale i tom, prečo triediť odpad, ako sa to robí a čo sa z odpadu vyrába. Vládla príjemná atmosféra, deti boli šikovné a zapájali sa radi do diskusií.   

Už vieme, ako správne kompostovať biologický odpad z našej domácnosti a záhradky, dostali sme kompostér, tak sa môžeme pustiť do kompostovania!

Vráťme prírode čo nám dala - leták

Tri nepravdivé mýty o kompostovaní - leták

Kompost a jeho využitie - leták


 
 • DSCN3770.JPG

  Prednáška 3.6.2015

 • DSCN3773.JPG

  Prednáška 3.6.2015

 • DSCN3776.JPG

  Prednáška 4.6.2015

 • DSCN3774.JPG

  Prednáška 4.6.2015

 • DSCN3827.JPG

  Prednáška 10.6.2015


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Počasie

webygroup
ÚvodÚvodná stránka