Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky Lietavská LúčkaHľadať
 
 

Referendum 2015

Prezident Slovenskej republiky rozhodnutím č. 320/2014 Z. z., na základe petície občanov prijatej 27. augusta 2014  vyhlásil referendum a určil deň jeho konania na sobotu 7. februára 2015.

Pre referendum  určil starosta obce v zmysle § 7 ods. 2 zákona č. 564/1992 Zb. o spôsobe vykonania referenda v znení neskorších predpisov  v obci Lietavská Lúčka 1 okrsok na hlasovanie, ktorý je na Obecnom úrade, cementárenská 3, Lietavská Lúčka.

V referende oprávnení občania rozhodnú o otázkach:

  1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
  2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
  3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Hlasovať v referende môžu len štátni občania Slovenskej republiky. Potrebné je mať so sebou občiansky preukaz. Na hlasovanie v inom než príslušnom okrsku je možné si vybaviť hlasovací preukaz na obecnom úrade. Hlasovací preukaz umožňuje hlasovať v ktorejkoľvek komisii na území Slovenskej republiky. Hlasovacie preukazy sa budú vydávať do 5. februára 2015, a to na základe žiadosti oprávneného občana alebo ním splnomocnenej osoby.

Oprávnený občan môže požiadať zo závažných, najmä zdravotných dôvodov okrskovú komisiu o to, aby mohol hlasovať mimo miestnosti určenej na hlasovanie do prenosnej volebnej schránky, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková volebná komisia zriadená. Žiadame tých občanov, ktorí chcú využiť právo hlasovať mimo volebnej miestnosti do prenosnej volebnej schránky, aby o to požiadali okrskovú komisiu v dostatočnom časovom predstihu. Požiadať možno písomne, telefonicky, alebo prostredníctvom inej osoby. Požiadať je potrebné najneskôr v deň konania referenda v doobedňajších hodinách.

 


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Počasie

webygroup
ÚvodÚvodná stránka