Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky Lietavská LúčkaHľadať
 
 

Súťaž Nádoba bez bioodpadu

ZAČÍNAME!

Ďalším krokom našej Kampane na podporu domáceho kompostovania je realizácia súťaže „Nádoba bez bioodpadu“.

Každá domácnosť v Lietavskej Lúčke mohla prednedávnom získať pre vlastnú potrebu od obce špičkový plastový kompostér. Ten má pomôcť pri kompostovaní biologických odpadov a výrobe kvalitného kompostu. Spoločne tak chceme dosiahnuť zníženie množstva skládkovaného odpadu. Aby to však nebolo len také vážne, tak pre Vás rozbiehame novú aktivitu – súťaž s názvom „Nádoba bez bioodpadu“. Ak budete kompostovať a mať aj trochu šťastia, môžete vyhrať niektorú s pripravených 50 cien.

Pravidlá súťaže:

 • Usporiadateľom súťaže je Obecný úrad Lietavská Lúčka a JRK Waste management s.r.o. v spolupráci s Priateľmi Zeme – SPZ.
 • Súťaž prebieha v termíne od 13. júla 2015 do 25. októbra 2015 na území obce Lietavská Lúčka.
 • Do súťaže je zapojená automaticky každá domácnosť žijúca v rodinnom dome, ktorá si prevzala od obce kompostér (ďalej len súťažiaci).
 • Súťažiaci musí mať kompostér umiestnený na svojom pozemku a kompostovať v ňom biologický odpad z domácnosti a záhrady.
 • Súťažiaci nesmie do nádoby na zmesový komunálny odpad (ďalej len ZKO) vhadzovať kompostovateľný biologický odpad, konkrétne: 

Odpad zo záhrad a z domácnosti:

- kvety, tráva, burina, seno, slama z obilnín a strukovín
- lístie, ihličie, kukuričné kôrovie
- zvyšky z pestovania a spracovania ovocia a zeleniny
- zhnité a plesnivé ovocie a zelenina
- škrupiny z vajec a orechov, makovice
- konáre, hobliny, piliny a štiepka z dreva
- hnoj a trus bylinožravých zvierat

Odpad z kuchyne:

- zvyšky z čistenia ovocia a zeleniny (vrátane citrusových plodov a banánov)
- zvyšky rastlinných jedál
- potraviny pokazené alebo po záruke rastlinného pôvodu
- papierové utierky a hygienické vreckovky
- čajové vrecká, usadenina z kávy

 • Nádoby na ZKO sa budú počas trvania súťaže priebežne kontrolovať.
 • Prvé 2 kontroly sa budú súťažiaci, u ktorých bola zistená v nádobe na ZKO prítomnosť kompostovateľných biologických odpadov, len upozorňovať.
 • Ak sa pri nasledovných kontrolách v nádobe na ZKO zistí prítomnosť kompostovateľných biologických odpadov, bude súťažiaci zo súťaže vyradený.
 • Súťažiaci, ktorý neumožní kontrolu nádoby na ZKO, je zo súťaže automaticky vyradený.
 • Zo súťaže bude vyradený aj súťažiaci, u ktorého bude zaznamenané nelegálne nakladanie s odpadmi (pálenie akéhokoľvek odpadu alebo jeho ukladanie na čierne skládky odpadov).
 • Súťažiaci majú v priebehu súťaže nárok na bezplatné konzultácie ohľadom domáceho kompostovania s Branislavom Moňokom z Priateľov Zeme – SPZ (tel.: 0904 124 726, e-mail: monok@priateliazeme.sk).
 • Všetci súťažiaci, ktorí zotrvajú v súťaži až do konca, budú zaradení do verejného zlosovania o hodnotné ceny. O konaní akcie budete včas informovaní.
 • Výsledky súťaže sú konečné, bez možnosti odvolania sa súťažiaceho.
 • Usporiadatelia súťaže, si vyhradzujú právo s konečnou platnosťou rozhodnúť o všetkých záležitostiach týkajúcich sa tejto súťaže.

Ako správne kompostovať nájdete v brožúrach o kompostovaní, ktoré ste dostali spolu s kompostérom, prípadne na webovej stránke www.kompost.sk.

Kompostujte a my Vás odmeníme!

Vráťme prírode čo nám dala - leták

Tri nepravdivé mýty o kompostovaní - leták

Kompost a jeho využitie - leták


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Počasie

webygroup
ÚvodÚvodná stránka