Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky Lietavská LúčkaHľadať
 
 

Symboly obce

Erb obce Lietavská Lúčka

V modrom poli štítu na zelenej pôde strieborná (biela) postava sedliaka so zlatým (žltým) klobúkom v ľavej a zlatou (žltou) palicou v pravej ruke a strieborná (biela) postava kráľa so zlatou (žltou) korunou a zlatou (žltou) ratolesťou v ľavej ruke.

erb obcePodkladom pre tento návrh boli obecné pečate, pochádzajúce z 19. storočia. V obci sa dochovali odtlačky typárií obidvoch obcí, t.j. Lietavskej Lúčky a Ilového. Na pečati Lietavskej Lúčky s kruhopisom LUCKA LIETAVA DE OCKVA 1809 je vyobrazená na pôde postava sedliaka s klobúkom v ľavej a palicou v pravej ruke. Na nedatovanej pečati Ilového s kruhopisom ILLOVE je vyobrazená na pôde postava kráľa s korunou, držiaceho v ľavej ruke ratolesť. Vzhľadom na autentickosť oboch znamení, ako aj na skutočnosť, že starší (resp. iný) obecný symbol sa nepodarilo nájsť, ich kombinácia sa stala základom, východiskom pri tvorbe obecného erbu. Vyfarbenie návrhu bolo zvolené tak, aby zodpovedalo základnému pravidlu heraldiky pre používanie farieb a kovov. Neskorogotický štít bol zvolený pre jeho jednoduchosť a veľkú rozšírenosť v mestskej a obecnej heraldike.

 

vlajka obceVlajka obce Lietavská Lúčka

Vlajka obce Lietavská Lúčka pozostáva zo siedmich pozdĺžnych pruhov vo farbách zelenej, modrej, bielej, žltej, zelenej, modrej a bielej. Vlajka má pomer strán 2:3 a ukončená je tromi cípmi, t. j. dvomi zástrihmi, siahajúcimi do tretiny listu vlajky.

 

Pečať obce

Pečať obce Lietavská Lúčka je okrúhla, uprostred s obecným symbolom a kruhopisom OBEC LIETAVSKÁ LÚČKA.

pečať obce

Symboly obce Lietavská Lúčka sú zapísané v Heraldickom registri Slovenskej republiky pod signatúrou L-125/2000.


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Počasie

webygroup
ÚvodÚvodná stránka